Jdi na obsah Jdi na menu
 


Základní zákony

1) K boji jsou povoleny pouze vzduchové zbraně, které používají jako náboje plastové BB kuličky (airsoftové zbraně).
2) Žádná věc, jednání nebo nekonání nesmí ohrožovat zdraví nebo život jakéhokoliv člověka.
3) Bez ochranných brýlí se hráč nesmí zúčastnit hry.
4) Žádná AS zbraň, ani pyrotechnika nesmí porušovat bod 2.
5) Zásah = smrt (ve hře). Nezáleží na místě zasažení. Pokud se hráči nedomluví jinak, na zranění se nehraje.

§ I smrt

# Po "smrti" odchází zasažený hráč na předem smluvené místo a tam zůstává dle dohody určitý čas.
# Při odchodu jde se zbraní zdviženou nad hlavou a sejmutou pokrývkou hlavy (ale s brýlemi). V případě, že se po své cestě dostane do nějaké přestřelky oznámí všem, že je "down" - nezasahuje do bitvy např. ukazováním kde jsou skryty nepřátelské jednotky ...atd.! Urychleně se ztrácí z místa přestřelky nebo uléhá tváří k zemi, pokud by jeho pohyb mohl mást jednoho ze zúčastněných bojovníků- Po dobu, kdy je mrtev, nesmí mluvit s živými (až na oznámení o své smrti).
# Za zásah se považuje dotkne-li se kulka přímo (ne tedy odrazem) hráče.Po zasažení visícího oděvu, batohu, vlasů atp. se hráči domluví !
# Protože zásah není často ani slyšet ani vidět, hraje se na důvěru a fair play. Zasažený ihned po tom, co ucítil, že byl zasažen sám ohlásí útočníkovi, že je "mrtvý". Pokud útočník prohlásí, že protivníka zasáhl, považuje se, že má pravdu. Nediskutuje se.
# Pokud se útočník dostane do takové blízkosti, že by byl zásah 100%, nemusí (ale může) střílet - stačí jen plácnout "oběť" rukou, či hlavní zbraně, což se považuje za bodnutí dýkou (tiché, rychlé).
# Zásah do helmy je neplatný.Naopak zásah do zbraně je platný a hráč si ji může vyměnit za jinou kterou hráč vlastní nebo ji dostane od svého spoluhráče. Zásah do brýlí je platný. Neuznávají se neprůstřelné vesty. (ovšem vše závisí na dohodě)

§ II výbava

# Lze používat vysílačky, světelnou i jakoukoliv jinou signalizaci.
# Zbraně lze do vybavovat přídavnými zařízeními (optiky, baterky, laser atd.) - která neporušuje zákon 2
# Hráči mohou používat zátarasy (ty se považují za neprůstřelné) a mohou je i přenášet, nesmí je však používat při jejich přemisťování. Pouze tehdy, když se jejich nositel zastaví.
# Jako granáty lze používat jakékoliv petardy, na nichž se týmy před bitvou domluví. Zásah platí při dotyku kusem petardy nebo ní emitovaným materiálem (např. sádrou). Nebo pokud petarda explodovala 2 m od nepřítele na otevřeném prostranství nebo 3m v budově.

§ III chování

# Vojáci jednotlivých jednotek nemusí být viditelně rozlišeni.
# Jako na vojně platí i zde význam hodností.
# Nedovolené je strkání hráčů (do vody, ze srázů atp.), jakékoliv údery, braní cizí zbraně, munice či výstroje.
# Mrtvých hráčů nelze využívat jako štíty a ani se za ně krýt.

§ IV ukončení hry

# Konec hry: Vyhlašuje se při prohře i výhře kterékoliv strany. Všichni odchází na předem domluvené místo.
# Konec hry: Vyhlašuje se při velkém trvalém výskytu civilistů nebo hra není z jiných důvodů možná. Všichni odchází k člověku, který kód vyhlásil.
# Pausa hry: Může vyhlásit kdokoliv, pokud se v blízkosti objeví civilisti. Při pause se smí dobíjet zbraně nebo komunikovat, ale nesmí se pohybovat.
# Anulace hry: Vyhlašuje se, pokud se stane něco kritického (zranění, smrt, policie atp.). Všichni odchází k člověku, který kód vyhlásil. Při anulaci se nerozhoduje kdo vyhrál nebo prohrál.